Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy: Ceny tuczników podtrzymane

Autor:

Dodano:

Mimo pewnych obaw, dzisiejsza sesja niemieckiej "dużej giełdy" nie przyniosła zmiany referencyjnej stawki za tuczniki. Wciąż obowiązuje cena ustalona jeszcze na początku października.

Obawy o poziom cen tuczników w Niemczech były spowodowane przede wszystkim ostatnimi doniesieniami mówiącymi o ognisku ASF na fermie świń w okolicach miasta Rostock w północnej części kraju. Wielu wieszczyło, że fakt ten pociągnie za sobą korekty cen.

 

Tym razem obyło się jednak bez tąpnięcia. Niemieckie stowarzyszenie producentów żywca i mięsa (VEZG) zdecydowało o podtrzymaniu stawki ustalonej blisko półtora miesiąca temu. Oznacza to, że przynajmniej do najbliższej środy obowiązywać będzie referencyjna cena na poziomie 1,20 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. 

W przeliczeniu na krajową walutę (wg. kursu euro z dnia dzisiejszego - 4,66), niemieckie tuczniki kosztują około 5,60 zł netto za kilogram. W Polsce na początku tygodnia tuczniki o zbliżonej mięsności kosztowały średnio 5,21 zł netto za kilogram. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników

×