Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rosja zaostrza wymagania dla mięsa

Autor:

Dodano:

Amerykańscy producenci mięsa drobiowego muszą zmienić technologię jego produkcji, w celu kontynuacji dostaw mięsa do Rosji. Oświadczył o tym dziennikarzom główny państwowy lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko.

„Wcale nie zakazujemy tym producentom dostarczać do Rosji swojej produkcji, po prostu, jeżeli zmienią technologię, to będą mogli nadal dostarczać nam mięso drobiowe”, - powiedział. Oniszczenko dodał, że …„my kupujemy i mamy prawo stawiać warunki”.

Wcześniej „Rospotriebnadzor” wydał decyzję, zgodnie z którą mięso drobiowe nie powinno zawierać chloru. Oprócz tego, w mięsie drobiowym zawartość wody nie powinna przekraczać 4-5 proc.

Obecnie Rosja corocznie kupuje za granicą 1,2 mln ton mięsa drobiowego z czego 870 tys. ton, to import ze Stanów Zjednoczonych.

Giennadij Oniszczenko zaznaczył także, że obecnie Rosja ograniczamy wykorzystanie mrożonego mięsa. Będziemy zakazywać wykorzystywania mrożonego mięsa dla produkcji dziecięcego i dietetycznego żywienia”, - zakomunikował G. Oniszczenko.

 

Źródło:

×