Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Minister dopieszcza kury

Autor:

Dodano:

Nowoczesny system wentylacyjny i ogrzewanie oraz opieka medyczna dla wszystkich mieszkańców. Wbrew pozorom to wcale nie opis warunków panujących w luksusowych apartamentowcach. Tak wyglądać mają niebawem polskie... kurniki. Nad wprowadzeniem stosownych przepisów juz pracuje resort rolnictwa z ministrem Markiem Sawickim na czele.

Dlaczego zamiast pomagać rolnikom, ministerstwo woli polepszyć życie kurczaków. Wszystko przez ekologów. Twierdzą oni, że ptaki na fermach w krajach Unii Europejskiej mają za ciasno - donosi "Fakt".

(...) Obecne przepisy przewidują, że w kurniku może znajdować się 38 kg kurcząt na mkw - pisze Justyna Węcek. 

Od czerwca przyszłego roku będzie mogło być już I tylko 33 kg. Kurniki muszą być] też odpowiednio urządzone. (...) Zdaniem ekologów, wszystkie kurczaki powinny być dwa razy dziennie badane. I to nie przez byle kogo! Musi być zatrudniony do tego wykwalifikowany opiekun. Taki, który przejdzie odpowiednie szkolenia | m.in. z... ptasiej psychologii.

(...) Już teraz I szacuje się, że przez idiotyczne I pomysły ekologów i unijnychl biurokratów ceny kurczaków] mogą wzrosnąć o 5 proc.

Źródło: Fakt

×