Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Patrz uważnie do... szklanki mleka

Autor:

Dodano:

Uczniowie ze szkoły w Kaliszu Pomorskim pili mleko, w którym pływało szkło i opiłki metalu - prawdopodobnie odłamki lampy UV służącej do sterylizacji. Dwanaścioro dzieci trafiło do szpitala, ale ich stan jest dobry - donosi portal TVN24.

Już pierwszego dnia trzeba było przerwać akcję "Szklanka mleka" w szkole podstawowej w Kaliszu Pomorskim (Zachodniopomorskie), gdy jedna z dziewczynek znalazła w hermetycznie zamkniętym pojemniku kawałki szkła i metalu, a kilkoro innych dzieci po wypiciu mleka uskarżało się na bóle brzucha.

(...) Z wyjaśnień producenta wynika, że w czasie rozlewania mleka pękła lampa UV, a jej metalowa końcówka i kawałki szkła wpadły do pojemnika.

4 980 pojemników z mlekiem, wyprodukowanym specjalnie na potrzeby prowadzonej przez Agencję Rynku Rolnego akcji przez spółdzielnię w Czarnkowie (Wielkopolskie), decyzją tamtejszego powiatowego lekarza weterynarii zostało zniszczonych. Pobrane przez drawski sanepid próbki mleka będą jeszcze poddane badaniom mikrobiologicznym oraz na zanieczyszczenie rtęcią.

(...)Szkoła zawiesiła swój udział w akcji "Szklanka mleka".

(...) - Zebrane dotychczas materiały dotyczące mleka policja przekazała Prokuraturze Rejonowej w Trzciance (Wielkopolskie), która zajmuje się tą sprawą - powiedziała na antenie TVN24 Anna Młynarczyk z komendy policji w Wałczu.

Źródło: TVN24

×