Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kwaśne winogrona ministra Gordiejewa

Autor:

Dodano:

Aleksiej Gordiejew Minister Rolnictwa Federacji Rosyjskiej, będąc z wizytą w Zabajkalskim Kraju, oświadczył na konferencji prasowej, że WTO to szkodliwa organizacja dla światowej gospodarki.

Zdaniem Gordiejewa rozwiązuje ona wszystkie kłopoty tylko z komercyjnego punktu widzenia, nie uwzględniając aspektów społecznych.

Ponadto kraje należące do Światowej Organizacji Handlu (WTO) mają różne podejścia do branży rolniczej - powiedział A. Gordieijew.

Dzisiaj WTO - to siedziba niektórych krajów, a dokładniej mówiąc - jednego dobrze znanego kraju, który wykorzystuje WTO w celu interesu własnej gospodarki.

Według słów Gordiejewa, jeżeli Rosja wejdzie do WTO, to istnienie organizacji straci wszelki sens, ponieważ nie będzie ona miała takiej zalety, jak przeciwstawianie się Rosji.

(…) Reasumując - oświadczył Gordieijew - WTO to obłudna organizacja. Dzisiaj my dążymy ku temu, by światowa polityka rolnicza została przeniesiona na płaszczyznę FAO.

Jest taka organizacja w ONZ, która kontroluje dane zagadnienia, jak również zagadnienia dotyczące lasów i ryb. FAO rozpatruje rolnictwo także z punktu widzenia humanistycznego, w tym problemy związane z głodem i walką z biedą, oraz zabezpieczenie rozwoju wsi w całości.

                                         

Źródło:

×