Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Coś za coś

Autor:

Dodano:

Rozpatrywanie wniosków trwało długo ale za to wypłata pieniędzy ma już pójść sprawnie. Kończy się weryfikacja wniosków w programie modernizacji gospodarstw rolnych. Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wypłatę dotacji od otrzymania wniosku o płatność.

Droga do unijnych dotacji nie jest łatwa. Wnioski na modernizację gospodarstw rolnych przeleżały na półkach w Agencji Restrukturyzacji prawie rok. Dopiero przy ich rozpatrywaniu okazało się że wymagają wielu uzupełnień.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: kluczowym problemem przy podpisywaniu umów jest duża ilość błędów w poszczególnych wnioskach. Mam nadzieję, że wszystko przejdzie sprawnie i terminowo i do połowy listopada będziemy mieli ten temat zamknięty.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: dzisiaj ci którzy podpisali umowy zwracam się z apelem żeby jak najszybciej składali wnioski o płatność aby te pieniądze jak najszybciej trafiały na konta naszych rolników.

Problem w tym, że w ostatnim czasie bardzo zmieniła się sytuacja ekonomiczna gospodarstw.

Andrzej Wysocki, rolnik z Wójcina: musze się zastanowić z tego względu, że spada opłacalność produkcji rolnej w tej chwili. Cena zboża, cena mleka, żywca. Tak że teraz będzie trudno to na co składało się dokumenty.

Aby dostać zwrot połowy poniesionych wydatków inwestycje trzeba wykonać na własny koszt . Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wypłatę dotacji od otrzymania wniosku o płatność.

Źródło: Agrobiznes/ Dorota Florczyk

×