Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Tysiące sztuk trzody chlewnej do Rosji

Autor:

Dodano:

W tym roku Łotwa dostarczyła do Rosji około 18 tys. sztuk trzody chlewnej. Co prawda są to przypuszczenia, bo eksporterzy nie ujawniają konkretnych liczb.

Pan Waris Simanis, będący dyrektorem Łotewskiego Stowarzyszenia Producentów Trzody Chlewnej,a jednocześnieprezes zarządu spółki Jekabpils la biba, opowiedział, że na Łotwie eksportem trzody chlewnej zajmują się cztery gospodarstwa.

Największe z nich, to należąca do spółki Jekabpils la biba farma trzody chlewnej Mikelani, która w tym roku wyeksportowała 15 tys. sztuk trzody chlewnej.

Partnerzy ze strony rosyjskiej sami przyjeżdżają za towarem, który następnie sprzedają do rzeźni, a rzeźnie z kolei, sprzedają mięso zakładom przetwórczym – mówi Waris Simanis.

Cena sprzedaży jest całkiem przystępna, a odbiór towaru odbywa się tylko po dokonaniu wszystkich rozliczeń przez stronę rosyjską.

Pan Simanis powiedział, że przyszłość takiego handlu będzie zależała od sytuacji politycznej w relacjach pomiędzy Łotwą i Rosją.

Jeżeli stosunki obu krajów będą normalne, to i handel będzie rozwijać się pomyślnie, a eksport będzie rosnąć – zauważył Simanis.

Źródło: biznews.lv; http://meatinfo.ru/

×