Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Byle szybko

Autor:

Dodano:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała w ciągu dwóch tygodni listopada ponad 116,4 miliona złotych na konta bankowe około 70,5 tys. rolników, z tytułu dopłat ONW wspierających prowadzenie działalności rolniczej na terenach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Jest to kwota o ponad 1 mln złoty większa niż ta, którą Agencja planowała wypłacić w tym okresie.

W najbliższych dniach ARiMR planuje zrealizować takie dopłaty na kwotę ponad 85 mln zł dla kolejnej grupy - 57 tys. rolników.

Jeszcze w grudniu br. dopłaty ONW otrzyma większość rolników, którzy ubiegali się w tym roku o wsparcie finansowe działalności rolniczej na terenach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania.

Po raz pierwszy w swojej historii ARiMR uruchomiła dopłaty ONW przed 1 grudnia. W poprzednich latach wypłaty te rozpoczynały się wraz z płatnościami bezpośrednimi i realizowane były przez kilka miesięcy.
Tak sprawne tempo wypłat z tytułu ONW jest możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników ARiMR odpowiedzialnych za realizację tych płatności.

Źródło: ARiMR

×