Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rybacy zrekompensowni

Autor:

Dodano:

Większość rybaków zainteresowanych otrzymaniem rekompensat za zawieszenie działalności połowowej już podpisała umowy z ARiMR. Jeszcze w zeszłym tygodniu dziennie do punktów w których zawierane są umowy przychodziło nawet 100 armatorów. Teraz jest ich zdecydowanie mniej. W sumie ARiMR podpisała do czwartku, 4 grudnia br., z rybakami 611 umów o łącznej wysokości 48 mln zł, za tymczasowe zawieszenie połowów.

Umowy można nadal podpisywać w siedzibach Oddziałów Regionalnych: Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim oraz w biurach powiatowych w powiatach leżących w nadmorskim pasie, jak również po raz pierwszy podpisywanie umów umożliwiono w kilku dodatkowych punktach zlokalizowanych w miejscach położonych w pobliżu portów o największej ilości zarejestrowanych statków, usprawniając tym samym możliwość skorzystania z pomocy.

Umowy podpisywane mogą być do końca bieżącego roku. Jednakże osoby, które chciałyby otrzymać środki jeszcze w tym roku powinny podpisać umowę do połowy grudnia.

Środki finansowe na rekompensaty w ramach „Pomocy publicznej z tytułu tymczasowego zaprzestania połowów” pozwalają zawrzeć umowy ze wszystkimi armatorami, którzy nie będą prowadzić połowów w okresie dowolnie wybranych 60 dni w okresie od 1 października do 31 grudnia 2008.

Źródło: ARiMR

×