Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rybaku, pospiesz się

Autor:

Dodano:

Już tylko do jutra armatorzy statków rybackich, którzy nie prowadzili działalności połowowej w okresie dowolnych 60 dni pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2008 roku, mogą podpisywać umowy o przyznanie rekompensat za tymczasowe zawieszenie działalności połowowej.

Zainteresowani armatorzy statków rybackich umowy takie mogą zawierać w siedzibach trzech Oddziałów Regionalnych: Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim.ych: Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim.

Większość rybaków zainteresowanych otrzymaniem rekompensat za zawieszenie działalności połowowej ma już podpisane takie umowy z ARiMR.

ARiMR przekazała dotychczas na konta bankowe 689 armatorów statków rybackich 52,9 mln zł z tytułu rekompensat za tymczasowe zawieszenie działalności połowowej. Oznacza to, że już 94% armatorów, spośród tych, z którymi Agencja podpisała umowy o przyznanie takich rekompensat, otrzymało należne im pieniądze z tego tytułu. Takie umowy, podpisało do tej pory z ARiMR 733 armatorów statków rybackich, na kwotę 55,7 mln zł.

Środki finansowe na rekompensaty w ramach „Pomocy publicznej z tytułu tymczasowego zaprzestania połowów” pozwalają zawrzeć umowy ze wszystkimi armatorami, którzy między 1 października a 31 grudnia 2008 nie prowadzili połowów w okresie dowolnie wybranych 60 dni.

Źródło: ARiMR

×