Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sto gospodarstw bez prądu

Autor:

Dodano:

Około stu gospodarstw domowych w okolicach Mikołajek (Warmińsko-mazurskie) od kilkunastu godzin jest pozbawionych prądu - poinformował Andrzej Piekarski z PGE Dystrybucja Białystok.

Kłopoty z dostarczeniem prądu do gospodarstw domowych na trasie z Mikołajek do Mrągowa pojawiły się już w niedzielę wieczorem, wtedy jednak energetykom szybko udało się podłączyć zasilanie.

"W nocy okazało się, że na tym samym odcinku ponownie doszło do awarii. Bez prądu od godz. 21 w niedzielę pozostaje ok. 100 gospodarstw domowych, głównie w małych wsiach" - powiedział Piekarski.

Energetycy wciąż ustalają przyczynę awarii. Lokalizowali uszkodzenie do godz. 1 w nocy i wznowili patrolowanie linii o godz. 6 rano. Na razie bez rezultatu.

Mieszkanka wsi Zełwągi pod Mikołajkami, gdzie od niedzieli wieczorem nie ma prądu powiedziała, że większość gospodarzy ma domy opalane drewnem lub węglem. Brak prądu i dotkliwe zimno (temperatura wynosiła w poniedziałek rano - 24 stopnie) utrudnia jednak wykonywanie prac gospodarskich np. wielu musi doić ręcznie krowy.

Źródło: PAP

×