Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Psie zaprzęgi w Karpaczu

Autor:

Dodano:

W Karpaczu trwa trzecia edycja wyścigów psich zaprzęgów

W wyścigu bierze udział 50 uczestników z krajów europejskich. Podczas czterodniowych zmagań zawodnicy walczą o Puchar Polski i punkty do Pucharu Europy ESDRA. Polski etap VETAMIX TRAIL rozpoczął się 4 stycznia w czeskich Karkonoszach i trwał do 7 stycznia. Jest on jednym z dłuższych i najtrudniejszych etapów.

Pierwsze trzy etapy odbyły się na odcinkach 35-kilometrowych. Dużo emocji wzbudzał szczególnie piątkowy wyścig, który przeprowadzono nocą. Ostatni, niedzielny „etap przyjaźni”, zaplanowany jest na odcinku 20 km.

Do sanek zaprzęgane są psy następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną – FCI) oraz z psy nierasowe. Są to rasy przystosowane do życia w trudnych warunkach.

karta kredytowa

Autor: Husqvarna

Organizatorem imprezy w Polsce jest: Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów reprezentowany przez Klub INUIT. Sponsorem Generalnym zawodów jest firma HUSQVARNA, która jednocześnie promuje nowe formy płatności dzięki karcie kredytowej z wizerunkiem psiego zaprzęgu.

Źródło: farmer.pl

×