Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rekordowy rok Amazone

Autor:

Dodano:

W 2008 r. obroty firmy Amazone osiągnęły 380 mln euro. To o ponad 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Sprzedaż rozwijała się dobrze, zarówno na rynkach krajowych, jak i zagranicznych. Szefowie firmy z optymizmem patrzą także w przyszłość.

Większość, bo aż 80 proc. maszyn, firma wysyła na eksport. Szczególnie chłonnymi rynkami w 2008 r. okazały się: Francja, Rosja i Ukraina. Jak podaje producent, ponad przeciętny poziom zaplanowanej sprzedaży dotyczył opryskiwaczy, rozsiewaczy nawozów oraz innych maszyn do uprawy i siewu przeznaczonych dla gospodarstw wielkopowierzchniowych.

amazone_zak??ady

Autor: Amazone

Opis: Zakłady Amazone w Hasbergen-Gaste koło Osnabrück

W dużym stopniu firma stawia innowacyjne rozwiązania, które mają obniżać koszty produkcji. Dzięki zastosowaniu czujników, technologii GPS i wielu innych nowości, stworzono możliwości dalszej optymalizacji techniki rolniczej Kierownicy firmy – Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer mówią: – Rolnicy i przedsiębiorcy na całym świecie potrzebują zarówno innowacyjnej techniki, jak też nowoczesnych sposobów działania tak, aby obniżać zarówno koszty materiałów eksploatacyjnych, jak i koszty pracy. Ważne jest, że zawsze możemy zaoferować klientom najnowszą technikę.

Ostatni kwartał 2008 r. wyraźnie zahamował popyt na maszyny. Jednak kierownicy firmy pozytywnie oceniają dalsze perspektywy rozwoju i planują kolejne inwestycje. – Ograniczenie powierzchni uprawnej w skali światowej, wzrost liczby ludności i zapotrzebowanie na energię z surowców odnawialnych będzie coraz większe. Zatem nowoczesna technika rolnicza będzie w dalszym ciągu potrzebna na całym świecie – podsumowują.

Źródło: farmer.pl

×