Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Co najlepsze w rolnictwie

Autor:

Dodano:

New Holland napędzany wodorem. Niemożliwe? A jednak. Między innymi takie cuda będzie można zobaczyć na paryskiej SIMIE. Zgromadzi ona ponad 1350 wystawców z 40 krajów. To już 73 edycja jednej z największych na świecie imprez związanych z rolnictwem. Będzie tam także Farmer. Tylko u nas zapowiedź tego niespotykanego wydarzenia. Za dwa tygodnie relacje po targach.

Wystawa jest organizowana od 1922 r. W każdym roku zwiększa swoją powierzchnię. W tegorocznej edycji firmy wystawiające się w Centrum Wystawowym Paris-Nord Villepinte, będą miały do dyspozycji osiem hal, w tym jedną nową, dostępną dopiero od tego sezonu (nr 7).

Sima

Opis: Wystawa jest organizowana od 1922 r.

Jak co roku, impreza będzie obfitowała w nowinki techniczne. Wiele firm wykorzystuje wystawę aby zaprezentować nowości i wypromować nowe produkty. Najlepsze innowacje pod względem technologii, bezpieczeństwa, komfortu użytkowania lub konceptu zostaną nagrodzone. Jury wystawy już przyznało 3 złote medale, 6 srebrnych i 16 wyróżnień.

Organizatorzy spodziewają się większej ilości zwiedzających niż w 2007 roku. Wtedy targi odwiedziło 213.761 osób, gdzie 25 proc. stanowili goście zagraniczni z ponad 100 krajów. Warto dodać, że targi odwiedzili głównie rolnicy, z których ponad 60 proc. miało gospodarstwa o powierzchni ponad 100 hektarów.

Wystawa to również niebywała gratka dla hodowców. Dla nich wyznaczona jest część – SIMAGENA, gdzie zorganizowane zostaną spotkania na forum międzynarodowym dla hodowców, którzy chcą podnieść jakość swoich stad. Zostanie tam zaprezentowana oferta z zakresu genetyki bydła oraz wyposażenie i usługi z dziedziny hodowli.

deszczownia

Autor: Comer Industries

Opis: Jeden ze złotych medali przypadł firmie Comer Industries za innowacje w systemie nawadniania

Oprócz ekspozycji stoisk, organizowane będą spotkania biznesowe, na przykład Russsian Events (na temat możliwości inwestowania w Rosji w zakresie maszyn rolniczych, genetyki i energii odnawialnej) North American Meeting (prezentacja rynku Ameryki Północnej przez stowarzyszenie hurtowników maszyn rolniczych).

W tym roku większą powierzchnię zajmą wystawcy z dziedziny energii odnawialnej, nawadniania, części i podzespołów maszyn.

Spośród polskich producentów, na wystawie zaprezentują się zaledwie trzy firmy: Kefalin Group, Techmot i Unia Group.

Targi SIMA, organizowane przez firmę Exposima, która zrzesza Comexposium - lidera organizacji specjalistycznych imprez targowych we Francji oraz Sygma i Secima (związki producentów i handlowców w branży maszyn rolniczych).

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją po wystawie w dwutygodniku Farmer 6/2009.

Źródło: farmer.pl

×