Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zmiana warty w Zetor Polska

Autor:

Dodano:

W 2008 roku w Polsce zarejestrowano 2270 Zetorów. To najwięcej spośród wszystkich marek, choć nie był to dla firmy rekordowy okres. Zmienia się też zarząd spółki. Funkcję dotychczasowego prezesa Jaroslava Viktory obejmie w najbliższych dniach Tomasz Pawlak.

Spotkanie dla dealerów, które odbyło się 20 lutego w Zawidowicach koło Kalisza, było jednocześnie podsumowaniem sprzedaży ciągników i maszyn marki Zetor i okazją do pożegnania Jaroslava Viktory, prezesa Zetor Polska. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedstawicieli firm handlowych z Polski oraz Litwy, która znajduje się w sieci handlowej Zetor Polska.

1.JPG

Autor: K. Hołownia

Opis: Najlepszych sprzedawców wyrróżniono pucharami

Najlepszym handlowcom wręczono puchary. Najwięcej ciągników sprzedał Rolmech Płońsk (90 sztuk), na drugim miejscu uplasowała się litewska Spec Agra (89 sztuk), a na trzecim Agropol Zakrzewo (74 ciągniki). Wyróżniono również kilka firm za sprzedaż maszyn rolniczych i części zamiennych. Podczas rozdania nagród podkreślono, że wyniki sprzedaży między poszczególnymi dealerami są coraz bardziej wyrównane.

Rok 2008 był słabszy dla firmy od poprzedniego, w którym zarejestrowano ponad 2900 ciągników. Jako jeden z powodów mniejszej sprzedaży ciągników, prezes Jaroslav Viktora wymienia niedostępność środków PROW w 2008 r. Drugą przyczyną jest wzrost sprzedaży ciągników dużej mocy (powyżej 120 KM), których Zetor nie ma w ofercie.

3.JPG

Autor: K. Hołownia

Opis: Jaroslav Viktora spędził w Polsce 11 lat. Podczas pożegnania nie ukrywał wzruszenia

Na koniec spotkania prezes Jaroslav Viktora, zakomunikował o zmianach w zarządzie spółki. Z nieukrywanym wzruszeniem powiedział, że kończy pracę w Polsce. –Kto pamięta rok 1998, wie jaki to był okres – powiedział. – W Polsce sprzedawało się 3 tys. ciągników rocznie, a ja nie wiedziałem od czego zacząć. W 2000 r. sprzedano 57 Zetorów. Dziękuję wszystkim firmom, z którymi razem przetrwaliśmy ten trudny okres – wspomina. - To była ciężka praca, ale udało się. Od kilku lat jesteśmy numerem 1 na rynku – dodaje. Viktora powiedział, że z żalem opuszcza Polskę, którą zdążył poznać lepiej niż swój ojczysty kraj. Przemówienie prezesa nagrodzono gromkimi brawami i odśpiewano „sto lat”.

Od 1 marca na stanowisku prezesa spółki zasiądzie Tomasz Pawlak, dotychczasowy dyrektor handlowy spółki. Podczas krótkiego przemówienia podziękował urzędującemu prezesowi za wspólne lata pracy oraz przekazaną naukę i doświadczenie.

Źródło: farmer.pl

×