Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Opolagra 2009

Autor: opr. red.

Dodano: 18-05-2009 11:04

Ponad 250 wystawców zapowiedziało udział w wystawie rolniczej, prezentacji zwierząt oraz maszyn, jak również w programie fachowym od 5 do 7 czerwca w Polskiej Nowej Wsi (gmina Komprachcice koło Opola).

Ponad 250 przedsiębiorstw z całej Polski oraz z sąsiadujących zapowiedziało udział w Opolagrze 2009. W tej chwili liczba zgłoszeń wystawców jest taka sama w porównaniu z rokiem poprzednim. Na terenie Aeroklubu Opole w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice koło Opola w terminie od 5 do 7 czerwca 2009 roku zaprezentowana zostanie bogata oferta w dziedzinie nowoczesnej uprawy roślin oraz
profesjonalnej hodowli zwierząt. Przeprowadzone po raz drugi na Opolagrze pokazy bydła wraz aukcją podniosą rangę wystawy oraz pozwolą hodowcom z terenu południowej Polski pozyskać nieodzowne źródło informacji. W ofercie specjalnej zainteresowani będą mogli zdobyć cenne informacje w dziedzinie techniki leśnej, domu i ogrodu oraz bioenergetyki.

DLG_Opolagra2008 152.JPG

Autor: farmer.pl

DLG_Opolagra2008 172.JPG

Autor: farmer.pl

Poza tym organizatorzy przygotowali codzienne pokazy pracy maszyn rolniczych oraz szeroko zakrojony program fachowy. W ciągu trzech dni trwania targów DLG AgroFood oczekuje przybycia ponad 40 tysięcy zwiedzających wystawę. Targi czynne będą codziennie od godziny 9.00 do 18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Wystawcami Opolagry 2009 są producenci maszyn rolniczych oraz pomocy warsztatowych z Polski, Czech oraz Słowacji, z Europy Zachodniej jak również polscy dilerzy maszyn rolniczych oraz rzemiosło remontowo-naprawcze. O wysokiej randze Opolagry jako przodującej wystawie rolniczej w Polsce Południowo-Zachodniej oraz graniczących regionach świadczy reprezentatywny udział w wystawie wszystkich wiodących przedsiębiorstw branży techniki rolnej.

Wystawa zwierząt z aukcją
We współpracy ze Związkiem Hodowców Bydła w Opolu zrzeszonego w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka organizatorzy przygotowali specjalną wystawę zwierząt. Wybór najbardziej wartościowych krów w regionie stanowi gwarancję wysokiego poziomu prezentacji. W ten sposób w drugim i trzecim dniu targów hodowcy Polski Południowo-Zachodniej zaprezentują publiczności swoje najlepsze okazy na specjalnym ringu. Dodatkową atrakcją będzie wybór „superczempiona” Opolagry 2009. W ramach aukcji zainteresowani będą mogli zakupić swojego faworyta.

5 czerwca - Dniem Eksperta

Dzięki ścisłej współpracy z wystawcami oraz polskimi organizacjami pierwszy dzień wystawy, piątek 5 czerwca stanie się po raz kolejny Dniem Eksperta, któremu towarzyszyć będzie specjalny program dla przedsiębiorców rolniczych oraz specjalistów z branży. Po raz drugi w tym dniu przeprowadzony zostanie konkurs jazdy precyzyjnej dla kierowców ciągników. Dodatkową atrakcją Dnia Eksperta będą fora dyskusyjne dla ekspertów, w których dyskutowane będą między innymi następujące tematy: „Olej roślinny –jakie szanse dla rolnictwa kryją się w nowym paliwie”.” Polski karp w akwakulturze śródlądowej”,
Prezentacja CROP METER – sensora do oceny gęstości łanu.

Opolagra-Forum
W ramach forum dyskusyjnego Opolagry codziennie przeprowadzane będą prelekcje i wykłady dotyczące aktualnych problemów i trendów w polskiej branży rolniczej. DODR-em Wrocław przedstawi panel dotyczący ; „Nowe wyzwania w rolnictwie-nowe żródła energii” „ Rolnictwo w zgodzie ze środowiskiem- rolnictwo ekologiczne”. Urząd Marszałkowski : „Bioenergia” . Firma Sano „ Żywienie krów mlecznych systemem TMR wraz z pokazem wozu paszowego Sano TMR Profi „ . Aktualizowany na bieżąco program wystawy znajduje się na stronie internetowej www.opolagra.pl.

Centrum Bioenergii

Trend korzystania z alternatywnych źródeł energii wywiera coraz większy wpływ na rolnictwo. Polska zobowiązała się do spełnienia wymogu partycypacji bioenergii w całościowej produkcji energetycznej państwa poprzez wprowadzanie wydajnej technologii. W specjalnie wyznaczonym sektorze - w Centrum Bioenergii wielu przedsiębiorców zaprezentuje swoje rozwiązania w dziedzinie agroenergetyki. Firma Agrocom Polska przedstawi: „ Specjalną prezentację maszyn- uproszczona uprawa roli, system GPS .Dodatkowo zwiedzający będą mogli w piątek, 5 czerwca w forum dyskusyjnym uzyskać aktualne informacje dotyczące bioenergii oraz wymienić wiedzę i doświadczenia z ekspertami z branży.

Prezentacja pracy maszyn każdego dnia wystawy
Codzienna prezentacja pracy maszyn będzie stanowiła uzupełnienie programu targów. Na terenie wystawy pokazane zostaną nowoczesne maszyny rolnicze w trakcie pracy. Przewidziane są pokazy maszyn z dziedziny uprawy gleby, techniki siewnej, ochrony roślin oraz techniki zbioru zielonek. Tematem wiodącym tegorocznej Opolagry będzie „Energooszczędna uprawa roli”. Na zwiedzających czeka interesujący program fachowy uzupełniony kompetentnymi komentarzami ze strony przedstawicieli firm, różnorodnych instytucji i organizacji rolniczych.

Hobby i rekreacja – oferta dla całej rodziny
Obok programu fachowego organizatorzy Opolagry 2009 w Polskiej Nowej Wsi przygotowali ofertę dla całej rodziny. Pod tytułem „Hobby i rekreacja” kryje się bogaty i zróżnicowany asortyment regionalnych produktów, dań i napojów.

Oczekiwana liczba zwiedzających przekroczy 38 tysięcy osób

Polska Południowo-Zachodnia jest silnym regionem rolniczym wyróżniającym się pod względem wysokiej wydajności oraz nowoczesnej produkcji bydła. Na Opolagrze 2009 przedsiębiorcy rolni z regionu będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki uprawy gleby oraz hodowli bydła. DLG AgroFood oczekuje dużej liczby - przekraczającej 38 tysięcy osób z całego regionu Polski Południowo-Zachodniej, zwiedzających targi w Polskiej Nowej Wsi.


Źródło: farmer.pl

×