Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

30 mln zł zaległości rządowej agencji

Autor:

Dodano:

Agnieszka Maliszewska dyrektor Polskiej Izby Mleka informuje, że nie ma kto mleczarniom zapłacić za program

Zaległości w wypłatach mogą odbić na rolnikach, czego bardzo chcielibyśmy uniknąć – tłumaczy Maliszewska.

Agnieszka Maliszewska

Autor: arch.

Opis: Agnieszka Maliszewska

Od dłuższego czasu Polska Izba Mleka dopytuje się w Agencji Rynku Rolnego oraz w ministerstwie rolnictwa kiedy płatności będą zrealizowane. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że może do końca miesiąca - relacjonuje Agnieszka Maliszewska, ale jednocześnie zaraz dodaje, że nikt nie jest w stanie tych informacji oficjalnie potwierdzić.

Mechanizmem administruje Agencja Rynku Rolnego, która do tej pory znakomicie wywiązywała się z tych zobowiązań. Mleko trafiało do szkół, pieniądze do mleczarni. Agnieszka Maliszewska przypomina, że mleczarnie kredytują ten program. Najpierw dostarczają towar, a potem składają wniosek o wypłatę pieniędzy. Od początku kwietnia bezskutecznie.

Ale mleczarzy najbardziej niepokoją nieoficjalne informacje o przyszłości programu „Szklanka mleka”. A te mówią o likwidacji dopłat państwa już w przyszłym roku szkolnym. To oznacza, że dzieci będą musiały płacić mleko.

Z wielkim trudem mleczarnie i Agencja Rynku Rolnego wprowadziły i realizowały ten program – przypomina Agnieszka Maliszewska. Największym problemem było przekonanie dyrektorów placówek oświatowych do tego, aby brali …darmowe mleko. Jeżeli teraz powiemy, że trzeba za nie płacić łatwo sobie wyobrazić jak to się skończy – podsumowuje szefowa Polskiej Izby Mleka.  

źródło: farmer.pl

×