Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ławniczak: działania PROW będzie można zaliczkować

Autor: nick

Dodano: 22-05-2009 11:32

Zależy nam na szybkim wdrażaniu wszystkich projektów Unii Europejskiej, bo to są fundusze ważne nie tylko dla rolników, ale dla wszystkich. Te pieniądze wejdą w krwioobieg całej gospodarki

Bardzo ważną rzeczą jest szybkość wydatkowania tych środków - kontynuuje wiceminister rolnictwa. Cieszymy się, że w programie modernizacji gospodarstw jest tak duże zainteresowanie. Po pierwsze przyśpieszymy obsługę tych wniosków, tak, aby jak najszybciej dochodziło do podpisania umów z beneficjentami. Po drugie będziemy przesuwać alokację środków tak, aby jak najwięcej pieniędzy zostało wydanych – deklaruje Artur Ławniczak.  

W sprawie zaliczkowania działań PROW jesteśmy na finiszu uzgodnień z Komisją Europejską – ujawnia Ławniczak i dodaje, że z zaliczek będzie mógł skorzystać każdy rolnik w projektach indywidualnych, ale także samorządy. Ten mechanizm na pewno przyśpieszy wydatkowanie funduszy. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że negocjacje z Brukselą to jedno, a przepisy krajowe to drugie. Z Komisją Europejską już wszystko załatwiliśmy teraz musimy znowelizować ustawę „o uruchamianiu środków pochodzących z Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej” – kończy Artur Ławniczak.    

źródło: farmer.pl

×