Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

I Turniej Farmerski

Autor:

Dodano:

Toczenie belek słomy, rąbanie klocków drewna czy slalom ciągnikiem to tylko niektóre atrakcje, które czekają na rolników w Parku Ludowym podczas I Turnieju Farmerskiego Agro-Park 2009, który dobędzie się 30 maja 2009 roku w Lublinie.

I Turniej Farmerski Agro-Park 2009 to zawody farmerów o puchar województwa w turnieju dyscyplin parasportowych związanych z pracą farmerską (sprawność i precyzja obsługi zarówno nowoczesnych urządzeń rolniczych – ciągniki, jak i podstawowych narzędzi – piły, widły itp.)
Każda z gmin może wystawić pięcioosobową drużynę deklarując udział w określonej dyscyplinie.
Farmerzy będą indywidualnie rywalizować o atrakcyjne nagrody oraz o tytuły:
Nowoczesny Farmer (w konkurencjach takich jak: slalom, układanie palet przy pomocy tura, układanie kostek słomy przy pomocy chwytaka)

Farmer z Tradycjami (w konkurencjach takich jak: rzut kostką słomy na wysokość, ciągnięcie przyczepy, sztafeta z workiem ziemniaków, układanie kostek słomy, rąbanie klocków drewna, przerzucanie sterty siana, cięcie pieńków piłą ręczną. )

Gmina, której zawodnicy zdobędą największą ilość punktów w poszczególnych dyscyplinach otrzyma tytuł: Gmina z Mocą

Zawodom będą towarzyszyć pokazy możliwości nowoczesnego sprzętu rolniczego „Starcie Tytanów”. Głównym punktem będą pokazy możliwości ciągników wiodących na rynku marek oraz parada ciągników z sambodromem.

Rejestracja gmin odbędzie się 30 maja 2009 r w godzinach 9.00 - 12.00 w Hali Międzynarodowych Targów Lubelskich ul. Dworcowa 11 w Lublinie. Pokazy odbędą się w dniach 30-31 maja jako impreza towarzysząca Międzynarodowym Targom Lubelskim Agro – Park 2009.

Zawody odbędą się dnia 30 maja 2009 w godz 13-17. Potwierdzenie udziału w imprezie telefonicznie pod numerem telefonu: 501 711 660 lub mailowo: dirpress@gmail.com, do dnia 28 maja 2009 roku.

Źródło: farmer.pl

×