Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niedziela w stolicy? Ekologiczna!

Autor: opr.red

Dodano: 05-06-2009 11:14

Rolnictwo ekologiczne zaprezentuje się w niedzielę na Rynku Nowego Miasta w Warszawie na pikniku promującym ten sposób produkcji rolnej.

Piknik organizowany jest przez Komisję Europejską, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję Rynku Rolnego w ramach kampanii informacyjnej o rolnictwie ekologicznym.

W ramach trzyletniej kampanii konsumenci i producenci mają otrzymać informacje o korzyściach zgodnej z naturą formy gospodarowania i produkcji rolnej, oraz zasad certyfikacji wyrobów ekologicznych.

Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. W "Mini zwierzyńcu" będzie można zobaczyć i dotknąć m.in. kury, kaczki, kozy i króliki. Mieszczuchów i ich dzieci może zwabić na nowomiejski rynek możliwość wydojenia krowy, spróbowania swych sił w gotowaniu i skosztowania przygotowanych już ekologicznych potraw.

Wśród atrakcji niedzielnej imprezy znajdą się warsztaty ceramiczne nie tylko dla dzieci, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, "mega gra planszowa" - dla dzieci i ich rodziców, połączona z konkursem wiedzy ze smacznymi nagrodami.

Gwoździem imprezy będą stoiska producentów i przetwórców żywności ekologicznej, na których będzie można spróbować i kupić smakołyki z różnych stron Polski.

Źródło: PAP

×