Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prokuratura postawiła zarzuty

Autor:

Dodano:

Wrocławska prokuratura wystąpiła w czwartek z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszka G. Jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych. Leszek G. startował z drugiego miejsca w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PSL.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, wniosek o tymczasowy areszt złożono ze względu m.in. na "groźbę matactwa procesowego ze strony podejrzanego". "Wniosek musi zostać rozpatrzony przez sąd w ciągu 24 godzin, ale nie wiemy jeszcze na kiedy zostanie wyznaczone posiedzenie" - powiedziała Klaus.

Także w czwartek zarzuty przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych usłyszała dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, Bożena R.

Podejrzana została po przesłuchaniu zwolniona do domu. "Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju. Nie może także pracować przy rozdziale pieniędzy z Unii Europejskiej" - dodała prokurator.

Zarzuty wobec Bożeny R. dotyczą okresu, gdy była zastępcą dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Kobieta miała wskazywać osoby, które otrzymają dotację z Unii Europejskiej na rozpoczęcie własnej działalności.

Podejrzani zostali zatrzymani w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji przy przyznawaniu środków unijnych.

W tej sprawie w kwietniu policja zatrzymała także 48-letniego mężczyznę, który był członkiem komisji przyznającej dotacje unijne. Został on zatrzymany podczas przyjmowania 4,5 tys. zł łapówki. 

Źródło: PAP

×