Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kryształ dla Krukowiaka

Autor:

Dodano:

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak została wyróżniona Kryształowym Hitem Gospodarczo-Samorządowym województwa Kujawsko-pomorskiego. Nagroda została wręczona podczas gali, która odbyła się 26 czerwca w Toruniu.

Firma otrzymała prestiżowe wyróżnienie za projekt i realizację budowy „Hali 56”, która powstała na przełomie 2007 i 2008 roku w Brześciu Kujawskim. Kapituła konkursu doceniła zrealizowanie kosztownej inwestycji w czasach narastającego kryzysu. Co ciekawe, hala została wybudowana za mniej niż 50 proc. rynkowej wartości, przy czym jest w pełni funkcjonalna i spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

krukowiak.jpg

Autor: K.Hołownia

Budowa nowej „Hali 56”, rozpoczęła się w lipcu 2007 roku. Początkowo planowano część inwestycji sfinansować z funduszy europejskich. Jednak mimo spełnienia wszystkich warunków formalnych i złożenia wniosku takiej pomocy nie otrzymano. Odmowna decyzja w sprawie funduszy UE sprawiła, że inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych przedsiębiorstwa, co przy skali działalności firmy było sporym wysiłkiem.

W ciągu nieco ponad roku w Brześciu Kujawskim przy ulicy Kolejowej 54 powstała nowoczesna hala przemysłowa o powierzchni ponad 4700 m2 i kubaturze sięgającej 31600 m3. Hala ma 72 metry długości i 65,5 metra szerokości, a wysokość sięga 6,7 metra. Pod działalności produkcyjną przeznaczono prawie 3500 m2. Pozostałe 1260 m2 stanowi zaplecze biurowo – socjalne oraz magazyny.

 Źródło: Krukowiak/farmer.pl

×