Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Najpiękniejsze loszki

Autor:

Dodano:

Emocji nie brakowało w Szepietowie i Boguchwale, gdzie odbyły się regionalne wystawy zwierząt hodowlanych. Loszki dumnie maszerowały po ringu, a ich właściciele obgryzali z nerwów paznokcie. Przyrost tucznika wynoszący 755 g to światowy wynik. Kiedy jeszcze wieprzowina trzyma cenę w skupie to zadowolenie hodowcy jest bardzo duże.

Na Podlasiu tytuł superczempionki zdobyła loszka WBPxPBZ z gospodarstwa Bożeny i Zbigniewa Jaroś z Franckowej Budy. (czempionka z Podlasia na wybiegu na zdjęciach poniżej). Loszka ma 6,5 miesiąca. Jest długa z wydatną szynką. Wiceczempionką mieszańcową wybrano zwierzę z gospodarstwa HZZZ Kryszyn, Zakład w Ogrodnikach.

Laury w rasie WBP zdobył. Janusz Jabłonowski z Jabłonowa – Wypychy.

Konkurencję w rasie PBZ zdominował SHiUZ z Piątnicy, Zakład z Bielska Podlaskiego.

superczempionka podkarpacie

Autor: polsus

Opis: Hodowca Pan Andrzej Wilk wraz z Panem Eugeniuszem Bociańskim - przedstawicielem Prezydium Z.G. POLSUS

Na Podkarpaciu tytuł superczempionki komisja przyznała loszce pochodzącej z hodowli Pana Andrzeja Wilka. Tytuły czempionów otrzymały zwierzęta pochodzące z następujących hodowli: Jana Inglota w kategorii knurów rasy PBZ, Zbigniewa Gawła w kategorii knurów rasy Pietrain, Andrzeja Wilka w kategorii loszek rasy PBZ, Jacka Frydrycha w kategorii loszek krzyżówkowych.

Tytuły wiceczempionów otrzymały zwierzęta z hodowli: Krzysztofa Pazdro za dwie loszki w kategorii loszek rasy PBZ i Ignacego Zaremby w kategorii loszek krzyżówkowych

Wybrane zwierzęta były najbardziej zbliżone do ideału.

W rasie PBZ i WBP wzorzec mówi m.in. że głowa powinna być nieduża, z szerokim czołem, o profilu lekko załamanym, ryj średnio długi, uszy od dużych i szerokich, bezwładnie zwisających i sięgających do tarczki. Łopatki są małe, dobrze przylegające. Grzbiet długi, szeroki, lekko łukowaty, zaś zad długi, nieco spadzisty. Szynki koniecznie muszą być szerokie, nisko opuszczone, bez fałd tłuszczowych.

źródło: farmer.pl

1.jpg

2.jpg

3.jpg

×