Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Agro Show inne niż zwykle

Autor: K.Hołownia

Dodano: 24-07-2009 11:34

Już za dwa miesiące na płycie dawnego lotniska w Bednarach koło Poznania odbędzie się kolejna wystawa rolnicza Agro Show. Nowością tegorocznej imprezy będzie zmieniona formuła pokazów maszyn. Zapowiada się interesująco.

To już jedenasta edycja największej rolniczej wystawy w Polsce. W tym roku odbędzie się ona w dniach 25 – 28 września, tradycyjnie w Bednarach w gminie Pobiedziska. Gwoździem wydarzenia są zawsze pokazy maszyn w ruchu. Do tej pory organizowane były one na tzw. ringu i polu, przez które przejeżdżały przed publicznością kolejne grupy maszyn. Prezentacja trwała przez kilka godzin.

W tym roku to się zmieni. Firmy, które będą chciały popisać się pracą swoich maszyn, będą miały do dyspozycji własne poletka (35x100 m). Organizator, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zapewnił możliwość takiej prezentacji dla 23 wystawców. Czy będzie aż tylu? Na razie nie wiadomo – zgłoszenia ciągle napływają.

Dzięki takiej organizacji, zwiedzający będą mogli obejrzeć dokładnie pracę maszyn wybranych przez siebie konkretnych modeli maszyn wybranych firm oraz porozmawiać na miejscu z ich przedstawicielami.

Tradycyjny ring również pozostanie, ale będzie można na nim zobaczyć tylko trzy kategorie maszyn. Publiczność będzie mogła podziwiać „show” w wykonaniu samojezdnych ładowarek i ciągników z ładowaczami czołowymi. Przygotowany będzie również tor przeszkód dla opryskiwaczy oraz prezentacja „targowych nowości”, czyli maszyn, które trafiły do sprzedaży w 2009 r.

 

źródło: farmer.pl

×