Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Panthera w ogródku

Autor:

Dodano:

Wkrótce Husqvarna może wprowadzić nowy typ kosiarki ogrodowej. Panthera Leo to innowacyjny koncept urządzenia zbudowanego z materiałów ulegających recyklingowi i emitującego bardzo małe ilości zanieczyszczeń.

Do napędu Panthery Leo wykorzystano baterię litowo-fosforanową, która zastąpiła tradycyjny silnik spalinowy. To pozwala na zminimalizowanie emisji dwutlenku węgla oraz zapewnia cichą pracę.

Nowa kosiarka, zamiast jednego noża ma trzy mniejsze. Rozpiętość jednego noża wacha się od 85 do 120 cm, co pozwala na koszenie zarówno wąskich, jak i szerokich powierzchni.

Nowoczesny pojazd wyposażono w monitor LCD, który wyświetla wszystkie niezbędne informacje, na przykład: wysokość koszenia, szerokość powierzchni tnącej, prędkość oraz stopień nachylenia.

W kosiarce zamontowano również czujniki, dzięki którym pracujący urządzeniem jest powiadamiany na elektronicznym wyświetlaczu.
Badania Husqvarny dowodzą, że ogrody coraz częściej stają się „przedłużeniem salonów”, dlatego potrzebne są nowoczesne, ekologiczne maszyny, które ułatwią prace w ogrodzie i skrócą czas ich wykonywania, jednocześnie nie ingerując
w środowisko naturalne.

×