Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rachmistrz zapuka do drzwi

Autor: red

Dodano: 21-08-2009 13:07

Od 22 sierpnia do końca miesiąca w 4 gminach (Gniezno, Kamień, Kołobrzeg, Rutki) Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi obchód przed spisowy. Wszystkie gospodarstwa rolne na tych obszarach odwiedzą rachmistrzowie spisowi. Przekażą oni właścicielom gospodarstw list od prezesa GUS. Każdy z nich musi legitymować się imiennym identyfikatorem ze zdjęciem.

Obchód przed spisowy jest zapowiedzią rolnego spisu próbnego, który odbędzie się w 4 gminach od 14 września do 23 października bieżącego roku.

Spisem próbnym objęte są wszystkie gospodarstwa rolne, niezależnie od ich wielkości oraz faktu prowadzenia działalności rolniczej położone na terenie gmin:

- Gniezno, województwo wielkopolskie

- Kamień, powiat rzeszowski, woj. podkarpackie

- Kołobrzeg, województwo zachodniopomorskie

- Rutki, powiat zambrowski, woj. podlaskie.

Spis rolny na przełomie września i października będzie dotyczył stanu gospodarstw rolnych na dzień 30 czerwca 2009 r.

Główny Urząd Statystyczny nie przewiduje użycia w spisie formularzy papierowych. Zostaną one zastąpione przez elektroniczne formularze. Dane od rolników, ale dopiero na przełomie wrześnie i października będą zbierane od rolników poprzez Internet lub  w trakcie wywiadu telefonicznego. Jeżeli rachmistrz spisowy nie zbierze informacji którąś z powyższych metod, wtedy pofatyguje się do rolnika i w jego obecności przeprowadzi spis rolny.

Od jutra do 31 marca br. rachmistrzowie spisowi lub ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego nie będą zbierali żadnych informacji od rolników. Przekażą im jedynie pismo o terminie i zasadach spisu próbnego.

źródło: farmer.pl

Już 7 listopada w Warszawie jedno z najważniejszych wydarzeń w rolniczym kalendarzu. Szerokie grono znamienitych gości i dziesiątki sesji, w których poruszamy aktualne i ważne dla rolników tematy. Zarejestruj się teraz!

×