Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wczasy z New Hollandem

Autor: opr. red.

Dodano: 27-08-2009 10:53

Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała w tym roku kolonie dla dzieci rolników. Podczas turnusu kolonijnego dla 100 dzieci, który trwał od 10 do 24 sierpnia 2009 realizowany był plan pracy z uwzględnieniem zajęć w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej.

Warto wspomnieć o miejscu w jakim zostali zakwaterowani koloniści: piękny ośrodek położony w miejscowości Serpelice na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bug, nad dużą piaszczystą plażą. Tam też miała miejsce kolonijna ‘Spartakiada’ podczas której dzieci brały udział w wielu konkursach sportowych takich jak wspinaczka, gra w siatkówkę czy też strzelanie z łuku.

New Holland jako jeden ze sponsorów nagród dla kolonistów był również obecny podczas tak ważnej dla dzieci imprezy sportowej. Dzieci tego dnia, poubierane w żółte stroje New Holland wyglądały bardzo imponująco. Ogromnym zainteresowaniem, głównie chłopców cieszyły się ciągniki New Holland, które na teren ośrodka dostarczył dealer New Holland z tego rejonu: WARPOL-AGRO. Dzięki temu dzieci mogły przyjrzeć się z bliska maszynie, posiedzieć w komfortowej kabinie, a Ci najbardziej zainteresowani odbyli jazdę próbną. Obecni podczas ‘Spartakiady’ sprzedawcy maszyn New Holland zasypani zostali pytaniami od zainteresowanych dzieci głównie o specyfikację i cenę ciągników. Jak widać rośnie nam pokolenie młodych rolników, którzy już w wieku 8 lat chcą wiedzieć wszystko o maszynach rolniczych.

Źródło: farmer.pl

×