Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pogotowie strajkowe dało o sobie znać

Autor:

Dodano:

Dzisiaj w Szczecinie protestują rolnicy z Solidarności RI. To wszystko w ramach pogotowia strajkowego ogłoszonego dwa tygodnie temu przez senatora Jerzego Chróścikowskiego.

Powodami niezadowolenia jest głównie sytuacja na rynku zbóż. Ale dochodzą do tego także ceny mleka, stale wzrastające ceny środków ochrony roślin i paliwa. Rolnicy chcą także przywrócenia zaangażowania banków w kredyty rolnicze.  - Chcemy stanowczej interwencji ze strony państwa, regulacji marż handlowych - mówi Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych w Szczecinie.

Kosmal w imieniu protestujących mówi o prowadzeniu skupu interwencyjnego, przywróceniu minimalnej ceny mleka, przekształcenia Agencji Nieruchomości Rolnych w Bank Ziemi, utrzymania systemu ubezpieczeń społecznych w KRUS. Renty strukturalne i 100-procentowy wzrost akcyzy na paliwo rolnicze to także tematy warte uwagi.

Demonstracje zaczęły się od siedziby Polskiego Stronnictwa Ludowego, o godzinie 12.30 pod siedzibą Platformy Obywatelskiej oraz o godzinie 14 przeniosą się pod Urząd Wojewódzki w Szczecinie. 

Źródło: farmer.pl

×