Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Częstochowa czeka na rolników

Autor: WOP

Dodano: 01-09-2009 09:35

W dniach 5

Natomiast homilię wygłosi  krajowy duszpasterz rolników biskup elbląski Jan Styrna. Podczas tegorocznych Dożynek na Jasnej Górze odbędzie się również spotkanie modlitewne połączone z konferencją pt. „Etyka w rolnictwie. Jaka przyszłość polskiego rolnictwa w czasach patentowania odmian nasion i zwierząt, genetycznie modyfikowanych upraw, niszczących życie środków chemicznych?”.

 

W czasie tegorocznego święta dziękczynienia za plony wzorem roku poprzedniego zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych organizuje II Pielgrzymkę Izb Rolniczych na Jasną Górę. 

Dwudniowe uroczystości rozpoczną się 5 września w Częstochowie spotkaniem uczestników pielgrzymki z zarządem KRIR i zaproszonymi gośćmi .W trakcie spotkania planowana jest dyskusja przede wszystkim na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie.

Zgodnie już z kilkuletnią tradycją Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim

towarzyszyć będzie XVIII już Krajowa Wystawa Rolnicza.

Do udziału w tegorocznej ekspozycji zostały zaproszone firmy i instytucje towarzyszące sektorowi rolnemu oraz przedstawicielem przemysłu i przedsiębiorstw z otoczenia rolnictwa.

Stoiska wystawowe  zgodnie już z kilkuletnia tradycją będą znajdować się  w centralnym punkcie Częstochowy - wzdłuż  III Alei NMP oraz w Miejskiej Galerii Sztuki. Wystawie towarzyszyć będą X Dni Europejskiej Kultury Ludowej .

 

Organizatorami tegorocznej wystawy jest  Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie  oraz Urząd Miasta Częstochowy.

 

Źródło: farmer.pl

×