Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Paszowa restrukuryzacja

Autor: opr. red.

Dodano: 02-09-2009 13:13

Provimi Polska, lider w dziedzinie produkcji pasz i żywienia zwierząt, zadecydowała o zamknięciu fabryki w Baborowie. Decyzja ta jest zakończeniem kolejnego etapu procesu restrukturyzacji spółki w obszarze optymalizacji kosztów produkcji oraz efektywniejszego wykorzystania istniejącego potencjału.

„Długofalowa strategia spółki zakłada lokowanie produkcji w dużych, strategicznie zlokalizowanych wytwórniach mających jeszcze wolne moce produkcyjne. – powiedział prezes Provimi Polska Maciej Rybicki – Taka strategia pozwoli nam docelowo na lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, skuteczniejsze monitorowanie kontroli jakości wytwarzanych produktów oraz elastyczne reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów.

Klienci obsługiwani dotychczas przez wytwórnię w Baborowie zostaną przejęci przez wytwórnie zlokalizowane w pobliżu. Zmiana ta w żaden sposób nie będzie dla nich odczuwalna, bowiem już dziś dzięki restrukturyzacji obsługi klienta, klienci składają zamówienia poprzez biura regionalne, a nie tak jak to odbywało się dotychczas poprzez biura zlokalizowane na terenach wytwórni.

Provimi Polska jest częścią Grupy Provimi, globalnego lidera na rynkach produktów żywienia zwierząt. Firma zatrudnia około 8000 pracowników, a wartość rocznej sprzedaży w 2008 r. sięgnęła 2.2 mld euro. Provimi ma 87 zakładów produkcyjnych w ok. 30 krajach i eksportuje do ponad 100 krajów. Provimi wytwarza produkty i zapewnia wsparcie techniczne w zakresie chowu wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych, w tym bydła, drobiu, świń i zwierząt domowych.

Źródło: farmer.pl

×