Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nawóz ekologiczny

Autor: W. Konieczny

Dodano: 10-09-2009 14:51

W nadchodzącym sezonie jesiennym LUVENA S.A. wprowadza na rynek nowy produkt Nawóz ekologiczny 0-8-18 posiadający świadectwo przydatności do stosowania w uprawach ekologicznych. Nawóz ten jest propozycją alternatywnego nawożenia ekologicznego dla nawozów naturalnych. To jedyny, jak dotąd, tego typu produkt na rynku krajowym.

Nawóz sprzedawany jest w formie granulowanej i poza fosforem i potasem zawiera także magnez – 8,0% i siarkę – 12%.

Przeznaczony jest dla odbiorców produkujących żywność metodami ekologicznymi, choć z powodzeniem może być stosowany we wszystkich gospodarstwach rolniczych. Ze względu na długi okres uwalniania składników nawozowych produkt może być polecany na plantacjach wieloletnich oraz w systemach nawożenia, których celem jest trwała poprawa żyzności gleby.

Nowy produkt posiada świadectwo przydatności do stosowania w rolnictwie ekologicznym nr NE/106/2008.

Nawóz ekologiczny 0-8-18 jest nowym i jak dotąd jedynym na polskim rynku wieloskładnikowym nawozem granulowanym posiadającym certyfikat uprawniający do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Produkowany jest bez obróbki chemicznej, na bazie naturalnych kopalin. Również proces granulacji prowadzony jest w sposób naturalny. Dzięki temu nie istnieje zagrożenie eutrofizacji wód podskórnych i zbiorników wodnych. Z uwagi na obojętne pH stosowanie tego nawozu nie prowadzi do zakwaszania gleb.

Źródło: farmer.pl

×