Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Trendy na przyszłość

Autor:

Dodano:

Agritechnika to jedna z największych i najbardziej liczących się wystaw techniki rolniczej na świecie. Ma ona znaczący udział w kreowaniu trendów na najbliższe lata.

Wystawa odbywa się co dwa lata. W tym roku hale targowe w Hanowerze zostaną otwarte dla zwiedzających od 10 do 14 listopada (8 – 10 listopada „dni ekskluzywne“). Udział w imprezie zgłosiło ponad 2150 wystawców z 45 państw. Po raz pierwszy swoje produkty i usługi prezentować będzie ponad 1000 wystawców zagranicznych. Organizator – DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) oczekuje również wysokiej frekwencji zwiedzających. Poprzednie targi w 2007 roku odwiedziło około 340 tys. osób.

Firmy wystawiające się podczas targów kładą duży nacisk na prezentację innowacyjnych rozwiązań i produktów, których w tym roku będzie aż ponad 300. Coraz szersze miejsce wśród nowości zajmuje elektronika, która otwiera nowe możliwości szczególnie dla wzrostu wydajności produkcji.

Organizator widzi kilka powodów, dla których w targach weźmie tak liczne grono wystawców. Pierwszy, to potwierdzenie ogólnej opinii, że długoterminowo gospodarka rolna ma dobre perspektywy z uwagi na oczekiwany wzrost światowego popy-tu na artykuły spożywcze i biomasę z surowców rolniczych. Inne powody to m.in. ranga imprezy w prezentacji techniki rolniczej, do której wielu producentów dostosowuje cykle innowacyjne, aby właśnie tam przedstawić światowe nowości oraz wiodący punkt spotkań zawodowych rolników, przedsiębiorców oferujących usługi dla rolnictwa i handlowców.

Kilka zdjęć z Agritechniki 2007.

   

Autor: K.Hołownia

Źródło: farmer.pl

×