Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Mięsny certyfikat

Autor:

Dodano:

ZM DUDA Sp. z o.o.

Dokument potwierdza, że produkcja spółki spełnia najwyższe wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa, nakładane przez Globalny Standard Bezpieczenstwa żywności. Certyfikat BRC Global Standard for Food Safety uzyskał wcześniej, w czerwcu br., także zakład Polskiego Koncernu Miesnego DUDA SA w Grabkowie.

- Przyznanie obu naszym zakładom jednego z najważniejszych na światowym rynku spożywczym certyfikatów jest
dla nas nie tylko bardzo satysfakcjonującą informacją, ale jednocześnie niezwykle istotną od strony prowadzonej działalnosci handlowej – podkresla Bogna Duda-Jankowiak, Wiceprezes Zarzadu PKM DUDA. – Jest on dla potencjalnych klientów - zarówno w Polsce, jak i za granica - gwarancja najwyższej jakości i bezpieczenstwa produkowanej żywnosci, pozwalajaca m.in. zrezygnować z przeprowadzenia własnego audytu w naszych zakładach – dodaje Piotr Antkowiak Dyrektor Oddziału ZM DUDA.

Certyfikat BRC Global Standard for Food Safety - stworzony pierwotnie na potrzeby członków Brytyjskiego
Stowarzyszenia Detalistów (British Retail Consortium) - jest obecnie jednym z najbardziej znanych i prestiżowych certyfikatów zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Mogą go uzyskać jedynie firmy spełniające bardzo restrykcyjne wymogi standardu, weryfikowane okresowo przez audytorów wyspecjalizowanych firm certyfikacyjnych.

W sierpniu b.r. PKM DUDA otrzymał także zatwierdzenie do eksportu swoich produktów do Federacji Rosyjskiej, po audycie rosyjskich służb weterynaryjnych przeprowadzonym w zakładzie w Grabkowie. – Zaledwie 9 firm w Polsce

Źródło: farmer.pl

×