Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Jesienna giełda ogrodnicza

Autor: W. Konieczny

Dodano: 25-09-2009 10:54

W dniach 3

W pierwszym dniu odbędą się seminaria: „Intensywna produkcja towarowa w sadzie jabłoniowym”, oraz „Odmiany zalecane do przydomowego sadu jabłoniowego z uwzględnieniem starych odmian”.

Giełdzie towarzyszyć będą konkursy:
o Najlepszy producent jabłek na Podkarpaciu.
o Najładniejsza aranżacja stoiska wystawowego – ogrodniczego.
o Najlepszy produkt w przetwórstwie owocowo – warzywnym.
o Najładniejsza rzeźba owocowo – warzywna.

Jesień jest porą roku powszechnie uznaną za najlepszą do sadzenia drzewek i krzewów owocowych, które posadzone o tej porze roku zdążą jeszcze przed zimą dobrze się ukorzenić a na wiosnę będą dobrze przygotowane do wzrostu. Na targach można będzie kupić nowe odmiany drzew i krzewów owocowych. Także miłośnicy starych, tradycyjnych odmian Antonówki, Malinówki, Papierówki, Złotej Renety czy gruszy Klapsy nie powinni mieć kłopotu z nabyciem ich sadzonek.

Można także liczyć na bogaty wybór materiału szkółkarskiego liściastych roślin ozdobnych, iglaków, kwiatów i nasion oraz roślin doniczkowych,
Będzie też miód z podkarpackich pasiek, wystawa maszyny i urządzeń stosowanych w ogrodnictwie, jak również rękodzieła ludowego.
Fachowym doradztwem służyć będą pracownicy firm związanych z ogrodnictwem oraz specjaliści Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Źródło: farmer.pl

×