Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

45-lecie Muzeum w Szreniawie

Autor:

Dodano:

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pod Poznaniem obchodzi jubileusz 45-lecia powstania.

Z okazji jubileuszu, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę najbardziej zasłużonym pracownikom tej instytucji, będące nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwu.

Muzeum w Szreniawie powstało w 1964 roku, natomiast status muzeum narodowego uzyskało w 1975 roku. Obecnie jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie.

Przez ponad czterdzieści lat swojej działalności muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów, dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej w zakresie kultury materialnej i duchowej. Posiada również bogate zbiory biblioteczne, liczące ponad 34 tysiące woluminów książkowych, i interesujące zbiory archiwalne.

Z okazji jubileuszu w piątek i sobotę odbyła się konferencję naukomana, w której udział wzięli naukowcy i muzealnicy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Węgier i Estonii.

Źródło: farmer.pl

×