Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Europejskie logo ekologiczne

Autor:

Dodano:

W decydującą fazę wszedł już ogłoszony przez Komisję Europejską konkurs na projekt nowego logo dla produktów ekologicznych Unii Europejskiej. Na konkurs, którego celem jest opracowanie nowego, kreatywnego logo dla europejskich produktów ekologicznych napłynęło rekordowa liczba projektów.

Z ponad 3000 propozycji, wybrano 100 wyróżnionych prac. Obecnie 10 najwyżej sklasyfikowanych przez konkursową komisję projektów jest weryfikowanych przez prawników pod względem swojej oryginalności i praw autorskich.

W grudniu 5 najlepszych grafik zostanie umieszczonych na stronie internetowej konkursu i w ten sposób wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej dzięki głosowaniu internetowemu będą mogli wybrać swój ulubiony projekt.

Natomiast latem 2010 roku ogłoszona zostanie trójka zwycięzców, którzy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 6000 Euro, 3500 Euro i 2500 Euro. Nowe logo będzie obowiązkowe od lipca 2010 roku dla wszystkich paczkowanych produktów ekologicznych pochodzących z któregokolwiek z 27 państw członkowskich, spełniających kryteria stawiane rolnictwu ekologicznemu i produkcji ekologicznej.

Zdaniem Komisarz UE ds. rolnictwa Marian Fischer Boel nowe logo dla produktów ekologicznych nada tożsamość sektorowi rolnictwa ekologicznego w UE. Pomoże stworzyć spójny rynek, co przyniesie korzyści zarówno producentom jak i konsumentom.

Źródło: farmer.pl

×