Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kielce wizytówką wschodu

Autor:

Dodano:

Rozstrzygnięto konkurs

-  Targi Kielce są wizytówką naszych projektów realizowanych w ramach programu Rozwoju Polski Wschodniej. Cichutkie zazwyczaj świętokrzyskie pokazało, że ma wielką obywatelską siłę, a jego najlepsza marka. Targi Kielce realizują przedsięwzięcia na najwyższym poziomie – powiedział Krzysztof Hetman, wiceminister rozwoju regionalnego wręczając 21 października nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Przymierz się „ prezesowi zarządu Targów Kielce Andrzejowi Mochoniowi.

Konkurs „Przymierz się:” Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczęło 27 września, by po 20 dniach ogłosić jego wyniki. Spośród 140 zgłoszonych do konkursu projektów realizowanych ze środków unijnych w ramach programu Rozwoju Polski Wschodniej najwięcej głosów, bo blisko 50 tysięcy internauci oddali na projekt Targów Kielce. - W sumie, na wszystkie projekty oddano 300 tysięcy głosów – twierdzi minister Krzysztof Hetman. – A dzięki ogromnej kampanii prowadzonej przez lidera rankingu Targi Kielce o „Przymierz się” dowiedziała się ogromna rzesza ludzi. Takie inicjatywy zmierzają do wspólnego celu – wyjścia z Polski B przez regiony wschodniej ściany naszego kraju.

Jak zauważyła wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Korba, najbardziej aktywne były projekty z kielecczyzny, na które oddano 1/3 wszystkich głosów w konkursie. konkursie pierwszej dziesiątce uplasowały się między innymi projekt z Politechniki Świętokrzyskiej i to na drugiej pozycji oraz budowa obwodnicy Wąchocka. 

 Rozbudowa Targów Kielce jest warta 170 milionów złotych i jest to największy z projektów realizowanych w ramach RPW. Zakłada budowę nowej hali, centrum kongresowego na 10000 miejsc oraz parkingu wielopoziomowego. – Nasza rozbudowa zakończy się wcześniej niż planowaliśmy, co najmniej rok przyspieszymy budowę centrum kongresowego, na którą przetarg ogłosimy już w najbliższych dniach – wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Hala natomiast jest już wystawców budowie, oddamy ją do użytku 15 lipca 2010, ale wcześniej , bo już w grudniu będziemy mieć terminal z elektronicznym systemem rejestracji zwiedzających i wystawców.

źródło:farmer.pl

×