Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nasi w Hanoverze

Autor:

Dodano:

Z roku na rok na Agritechnice pojawia się coraz więcej polskich firm. W tym roku jest ich około dwudziestu. Jak twierdzą ich przedstawiciele, zaprezentowanie się na wystawie, choć kosztowne, to nie są pieniądze wyrzucone w błoto.

Niektórzy producenci prezentują się na imprezie od lat, inni są po raz pierwszy. Wieloletnią obecnością na targach może pochwalić się na przykład firma Starosielski z Bierkowa koło Słupska. Producent dostarcza wszelkiego typu przekładnie kątowe m.in. do pras, przetrząsarek i kosiarek dla wielu znanych w europie marek. – Pierwszy raz na Agritechnice byliśmy 12 lat temu. Wtedy byliśmy chyba jako jedyna polska firma. Nasze produkty raczej nie interesują tutaj rolników. Wystawiamy się raczej po to, żeby spotkać się z naszymi odbiorcami – mówi Janusz Starosielski, właściciel firmy.

L1110498.JPG

L1110603.JPG

L1110646.JPG

 

 

Po raz pierwszy na targach swoje stoiska mają m.in. Samasz i Metal-Fach. Antoni Stolarski, prezes Samaszu, jest bardzo zadowolony z obecności firmy w Hanowerze i zapewnia, że za dwa lata na pewno będą mieli swoje stoisko i to co najmniej dwa razy większe, żeby pokazać więcej produktów z oferty. - Bardzo dobrze, że tutaj przyjechaliśmy. Mamy możliwość spotkania z naszymi dealerami zagranicznymi, zapoznania się, wymienienia doświadczeń. Przychodzi też wielu rolników niemieckich, którzy mają nasze kosiarki. Podobnie uważa Czesław Klejbuk z Metal-Fachu. Potwierdza zainteresowanie produktami w dużej mierze ze względu na ich konkurencyjną cenę.

Na targach można spotkać także Unię Group, Krukowiaka, Burego, Expom Krośniewice, Metaltech, Farmtrac i kilka innych. Wiele dużych firmy zagranicznych (m.in. AGCO, John Deere, New Holland, Pottinger), reprezentują także Polacy, służący informacją osobom z naszego kraju.

Źródło: farmer.pl

×