Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Odpowidzialny lider

Autor:

Dodano:

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. została uhonorowana tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności i otrzymała certyfikat Dobra Firma 2009 za prowadzenie działalności biznesowej uwzględniającej również potrzeby otoczenia.

Ogólnopolski program Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma 2009 został zrealizowany pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Miał na celu upowszechnianie w firmach i instytucjach funkcjonujących na terenie Polski zasad odpowiedzialnego biznesu, a także wytypowanie aktualnych liderów w tym zakresie. Wśród nich znalazła się Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Kapituła programu wzięła pod uwagę m.in. stopień zaangażowania Spółki w działalność charytatywną oraz realizowaną politykę firmy jako pracodawcy. KSC S.A. została nagrodzona za dobrowolne uwzględnianie w swojej strategii funkcjonowania: interesów społecznych, ochrony środowiska oraz za dobre relacje z klientami, pracownikami i ze społecznością lokalną.

Organizatorzy docenili również Program Dobrowolnych Odejść realizowany przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. między 1 sierpnia a 30 września 2009 roku. PDO był elementem toczącego się w Spółce trudnego procesu restrukturyzacji. Jego wprowadzenie poprzedziły konsultacje z organizacjami związkowymi działającymi w firmie. W efekcie każdy z pracowników, który zdecydował się odejść z pracy mógł liczyć na wysoką rekompensatę finansową. W sumie nawet na sto tysięcy złotych.

Źródło: KSC/farmer.pl

×