Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Tyłem do przodu

Autor:

Dodano:

Są prace przy których przydaje się jazda ciągnikiem do tyłu. Urządzenia sterownicze układu jazdy tyłem TwinTrac dostępne w ciągnikach Valtra Serii S pozwalają kierować ciągnikiem na biegu wstecznym tak łatwo, jak podczas jazdy do przodu.

Kosiarki, rozdrabniacze leśne i kosiarki bijakowe to typowe przykłady maszyn, które można wykorzystywać do jazdy tyłem, uzyskując wyższą wydajność niż podczas normalnej jazdy. Aby ułatwić operatorowi to zadanie, w kabinie Valtry S może zostać umieszczona druga kierownica wraz z dźwignią zmiany kierunku jazdy i pedałami o takich samych funkcjach, jak w części przedniej. Położenie kolumny kierowniczej jest regulowane we wszystkich kierunkach, w tym również na boki.

Obrót fotela do tyłu powoduje automatyczne przełączenie urządzeń sterowniczych układu kierowniczego i przekładni na jazdę tyłem. Wielofunkcyjny podłokietnik Valtra ARM obraca się oczywiście razem z fotelem.

Wyposażenie do jazdy tyłem jest szeroko stosowane w ciągnikach Valtra. Do maszyn pracujących z tyłu dostępny jest WOM o dużej mocy, cała hydraulika oraz podnośnik przystosowany do dużych obciążeń. Widoczność maszyny i obszaru roboczego jest doskonała, więc praca może być wykonywana z większą wydajnością przy mniejszym obciążeniu operatora. 

źródło: farmer.pl/Valtra

×