Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

TECHAGRO 2010

Autor:

Dodano:

Jak zawsze w latach parzystych do Centrum Wystawienniczego w Brnie znów zawitają przedstawiciele branży rolniczej i leśnej. W dniach 21-25 marca odbędą się tam Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej TECHAGRO, Międzynarodowe Targi Leśnictwa i Myślistwa SILVA REGINA oraz Międzynarodowe Targi Weterynaryjne ANIMAL VETEX.

Organizatorzy targów również w tym roku uczynili temat biomasy wiodącym zagadnieniem specjalistycznego programu towarzyszącego wystawie. Wypełnią go seminaria i prezentacje rozwiązań technologicznych, a poprowadzą je specjaliści z Czech, Niemiec i Austrii. Opowiedzą oni o sposobach pozyskiwania i wykorzystania biomasy jako alternatywnego źródła energii. Część seminaryjną uzupełni ekspozycja firm zajmujących się biomasą. Oprócz tego w programie znajdzie się też projekt  „Rozwój Wsi“ oraz Środkowoeuropejski Kongres Weterynaryjny. Kolejnym punktem będzie wystawa łowiecka z eksponatami pochodzącymi z klubów myśliwskich całego świata. Znajdą się na niej trofea myśliwskie, także te rzadko spotykane, dzieła sztuki związane z tematyką łowiecką, broń współczesna i historyczna, akcesoria, przyrządy optyczne, uniformy itp. Nie zabraknie też ekspozycji fotografii. Dla specjalistów i myśliwych zostaną zorganizowane warsztaty i wykłady tematyczne.

W części Techagro wystawcy zaprezentują wszelkiego rodzaju maszyny rolnicze, ciągniki, systemy nawadniające, maszyny do transportu i manipulacyjne, maszyny i urządzenia do hodowli zwierząt gospodarskich, maszyny i urządzenia do przerobu odpadów w rolnictwie, ziarna siewne i rozsady, środki dla agrochemii i usługi dla rolnictwa. Wśród wystawców pojawią się również firmy z branży budownictwa rolniczego.

Patronat na imprezą objęłoMinisterstwo Rolnictwa Rep.Czeskiej oraz Izba Rolnicza. Wśród partnerów branżowych targów znalazły się A.ZeT Stowarzyszenie Techniki Rolnej i Leśnej, Zrzeszenie Techniki Rolniczej, Uniwersytet Rolniczy i Leśny im. Mendla w Brnie, Czeska Akademia Rolnicza w Pradze oraz Związek Rolniczy Rep.Czeskiej, które są współorganizatorami wydarzeń towarzyszących. 


Projekt wystawienniczy 3 branż: rolniczej, leśnej i weterynaryjnej TECHAGRO- ANIMAL VETEX - SILVA REGINA już od kilku edycji notuje sukcesywny wzrost. Wysoki poziom poprzedniej edycji sprawił, że targi znalazły się w grupie wiodących europejskich wystaw branżowych. Udział 758 wystawców z 20 krajów i 93.020 zwiedzających, a także zajęta powierzchnia wystawiennicza o wielkości ponad 65 tys. m.kw., to liczby potwierdzające duże znaczenie handlowe tych trzech imprez.

źródło: farmer.pl/www.targi.brno.pl

×