Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Agroma bliżej New Connect

Autor:

Dodano:

Agroma S.A., firma zajmująca się produkcją i sprzedażą urządzeń ogrodniczych, rolniczych i elektronarzędzi. otrzymała z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych uchwałę o dematerializacji akcji. To kolejny krok tej spółki zbliżający ją do debiutu na rynku New Connect.

23 lutego 2010 r. KDPW zarejestrował w depozycie  315 milionów akcji zwykłych na okaziciela serii B, o wartości nominalnej 1 grosz każda. Jest to kolejny krok zbliżający spółkę do debiutu na New Connect. Wcześniej Agroma zmieniła formę prawną – stała się spółką akcyjną. -„Te zmiany to znak, że jesteśmy już niezwykle blisko wejścia na rynek New Connect” - powiedział Prezes Zarządu Agroma S.A., Piotr Staszewski.  „W tej chwili bardzo intensywnie przygotowujemy się do wejścia na parkiet, więc już wkrótce inwestorzy będą mieli okazję przekonać się o dużych perspektywach rozwoju Agromy- marki którą już teraz zna większość Polaków” – dodał Prezes.

Agroma jest obecnie największą polską firmą handlowo-produkcyjną działającą na rynku narzędzi i wyposażenia do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń. Produkty Agromy są dostępne w około 500-et punktach sprzedaży (sklepy wielkopowierzchniowe, sieć dealerska, sprzedaż internetowa). W stałej ofercie firmy znajduje się  kilkanaście tysięcy produktów, oferowanych pod własną marką Agroma oraz światowych producentów (m.in. Sears/Craftman, Ryobi/Hamelite, Briggs and Stratton/Simplicity, Weibang,  Kingxxl, Stens, Barbieri).


Źródło: farmer.pl

×