Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zamiast wiadra

Autor:

Dodano:

Topniejący śnieg nie jednemu sprawia kłopoty i to nie tylko z powodu podtopionych upraw. Woda zalewa również piwnice domów i innych budynków gospodarskich. Rynek natychmiast odpowiedział na tę sytuację, firma Gardena proponuje pozbyć się wody za pomocą niewielkich pomp zanurzeniowych.

Tegoroczna zima obfitowała w śnieg. Warto wiedzieć, że każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na metr kwadratowy. Zmarźnięta ziemia nie jest jeszcze w stanie wchłonąć tak dużych ilości wody i często spływa do piwnic.

- …Warto przygotować się tej wiosny, bardziej niż w ostatnich latach, do wypompowywania wód z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ponieważ ilości zalegającego śniegu na ulicach, podwórkach, ogrodach oraz polach, po tegorocznej zimie, stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych domostw – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

Prostym sposobem na wodę, zalegającą w pomieszczeniach po roztopach, jest wypompowanie jej poza pomieszczenie. Rozwiązaniem najskuteczniejszym jest zastosowanie do tego celu odpowiedniej pompy. Użycie tych maszyn jest wyjątkowo łatwe.

Gardena posiada w swoim asortymencie specjalne pompy zanurzeniowe do przepompowywania i wypompowywania zanieczyszczonej wody, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów.
Pompy podzielono na trzy kategorie. Oto przykłady pomp z każdej grupy:

Pompy są pomocne także w usuwaniu skutków innych zjawisk atmosferycznych np. podczas ulewnych deszczy z łatwością usuniemy zalegającą na tarasie wodę, czy wodę, która dostała się do pomieszczeń takich jak piwnice, garaże. Gdy pomieszczenie gospodarcze w wyniku awarii hydroforu, czy pękniętej rury uległo zalaniu, bez trudu osuszymy je przy użyciu pomp Gardena.

Sugerowane ceny detaliczne:
Pompa do brudnej wody 20000 inox – 731 zł
Pompa do brudnej wody 8500 aquasensor – 513 zł

źródło:farmer.pl

×