Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

OSM Piątnica dalej inwestuje

Autor:

Dodano:

W 2009 r. Piątnica wydała na inwestycje ponad 33 mln zł. Kupiła m.in. nowe linie technologiczne oraz zbudowała magazyn opakowań. W tym roku wyda na inwestycje ok. 40 mln zł, przeznaczając tę kwotę na budowę kolejnej hali produkcyjnej, oraz biogazownię. Realizacja tych planów zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem dofinansowania unijnego.

OSM Piątnica jest jedną z najważniejszych i zarazem najnowocześniejszych mleczarni nie tylko w kraju, ale i na świecie.

W 2009 r. przychody Piątnicy wyniosły ok. 487 mln zł. Były o 15 proc. wyższe niż w 2008 r. W ciągu niespełna dekady spółdzielnia zwiększyła swoją sprzedaż prawie pięciokrotnie.

W ubiegłym roku Piątnica płaciła rolnikom (są oni także członkami spółdzielni) za litr mleka 1,55 zł. Była to najwyższa cena w Polsce i jedna z najwyższych w Europie.

Wartość marki OSM Piątnica jest szacowana na ponad 209 mln zł. W stosunku do roku ubiegłego wzrosła ona o około 25 proc. Marka uplasowała się na 60 miejscu w klasyfikacji generalnej rankingu marek sektora spożywczego. W tym roku liczy ona, że wzrost przychodów wyniesie ponad 10 proc., przekraczając kwotę pół miliarda złotych.

Źródło: farmer.pl

×