Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kompaktowa talerzówka

Autor:

Dodano:

Specjalnie do szybkiej, płytkiej uprawy z intensywnym mieszaniem gleby, Amazone proponuje nową, kompaktową bronę talerzową Catros+. Duże talerze z zębatymi kra-wędziami i średnicą 510 mm sprawiają, że Catros+ o szerokości roboczej 3,0 i 3,5 m wyjątkowo dobrze radzi sobie z uprawą gleby przy dużej ilości słomy.

Krótka, kompaktowo zbudowana Catros+ wyróżnia się niewielkim zapotrzebowaniem siły uciągu, posiada seryjnie montowane zabezpieczenie przed kamieniami a także bezobsługowe ułożyskowanie talerzy ze  ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi. Ze względu na indywidualne, elastyczne ułożyskowanie pojedynczych talerzy na gumowych elementach sprężystych, dopasowanie brony do konturów gleby jest wyjątkowo dobre.

Oprócz uprawy gleby z dużą ilością słomy, Catros+ jest także doskonałą maszyną do płytkiej uprawy ściernisk po kukurydzy, zrywania darni oraz rekultywacji ugorów.

Do ugniecenia gleby, bronę można agregatować z zębatym wałem metalowym lub wa-łem tandemowym. W większości wypadków optymalnym rozwiązaniem jest klinowy wał pierścieniowy. Wał ten równa powierzchnię gleby i pasmowo ją ugniata. Ugniecione pasma tworzą idealne warunki do kiełkowania nasion. W pasmach nieugniecionych woda może swobodnie wsiąkać  w glebę, co zmniejsza niebezpieczeństwo jej zamulania.

Źródło:Amazone/farmer.pl

×