Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nie zapomnijmy

Autor:

Dodano:

Każdy z nas oglądał relacje z terenów dotkniętych powodzią w telewizji, słuchał w radio, czytał i oglądał zdjęcia w prasie i Internecie. Za każdym razem wiadomości były wstrząsające. Jednak to nie to samo oglądać relację w mediach, co widzieć i rozmawiać na miejscu z ludźmi dotkniętymi tą tragedią.

W Świniarach (gmina Słubice, powiat Płock) od 23 maja 2010 r. czas zaczął płynąć inaczej, jest to czas naznaczony tragedią wielu rolników i ludzi zamieszkujących tereny tej gminy. Od tamtej pamiętnej chwili woda opada, ukazuje siłę i wielkość zniszczeń. Wciąż przybywa masa problemów, których nikt się nie spodziewał, przybywa dużo emocji i rozgoryczenia, ale życie jest nieubłagane i trzeba zacisnąć zęby, nabrać dużo sił i wiary, podjąć dużą determinację do przywrócenia normalnego życia. Niektórym trudno będzie zapomnieć o tym, co się stało, bo tak głęboko to przeżyli.

Olbrzymią i nieocenioną rolę odgrywają ludzie dobrej woli, którzy aby dodać otuchy i przywrócić wiarę w powrót do normalnego życia, niosą pomoc duchową i materialną. Należy tu wyróżnić kilka grup. Pierwsza to ci, którzy chcą się podzielić tym, co mają w postaci materialnej lub pieniężnej. Druga grupa to woluntariusze i koordynatorzy, którzy poświęcają swój czas i organizują zbiórki, transport i dostarczają dary do poszkodowanych. Bardzo dobrym przykładem jest zorganizowanie zbiórki i dostawy dwóch TIR-ów zboża i czterech TIR-ów siana i słomy, w dn. 19 czerwca do gm. Słubice, przez Pana Andrzeja Jarosa z gminy Wolbórz w woj. Łódzkim. Jest On rolnikiem i jednocześnie Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrków Trybunalski. Dary, które zebrał przekazał za pośrednictwem Komitetu pomocy dla powodzian gm. Słubice z Teresina. Olbrzymią rolę w tej akcji odegrali strażacy z OSP Wolbórz pod dowództwem Naczelnika Bogdana Mierzejewskiego, który zorganizował samochody do transportu i przeprowadził ponad 150 km trasą kolumnę z ładunkiem, na miejsce przyjechało także ośmiu strażaków z jego jednostki do pomocy w rozładunku. Za tak precyzyjnie zorganizowaną akcję należy serdecznie im Wszystkim podziękować i szczególnie ją wyróżnić, a także zachęcić innych do naśladowania i czerpania dobrych przykładów z solidarności międzyludzkiej.

powodz_swiniary3.jpg

powodz_swiniary4.jpg

×