Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Z wizją przyszłości

Autor:

Dodano:

Mimo iż w 2009 r. światowa gospodarka była w słabszej kondycji, John Deere nie przestał inwestować w rozwój i innowacje. Na te cele każdego dnia firma przeznacza średnio 4,5 mln dolarów. Niedawno dokonano także otwarcia nowego budynku Europejskiego Centrum Technologii i Innowacji (ETIC) w Kaiserslautern w Niemczech.

Autor: kh

Nowy obiekt posłuży za podstawowe źródło inteligentnych rozwiązań i zaawansowanych technologii dla Klientów w Europie, WNP, Afryce Północnej, Bliskim i Środkowym Wschodzie oraz innych rynków korzystających z najnowocześniejszych technologii firmy.

Aktualnie ETIC zapewnia miejsce pracy dla około 90 osób: inżynierów, specjalistów komputerowych, techników oraz personelu administracji. Ich głównym zadaniem będzie rozwój inteligentnych rozwiązań, integracja elektroniki w ciągnikach i sprzęcie żniwnym oraz powiązanych technologiach usprawniających automatyzację obsługi maszyn, redukcję zmęczenia operatora i wzrostu wydajności maszyny podczas pracy w polu.

 W ciągu kilku najbliższych lat zatrudnienie w ETIC wzrośnie do około 200 pracowników. ETIC uzupełnia podobne obiekty powstałe w Stanach Zjednoczonych i Indiach.

“Poza wzrostem populacji ludzi na świecie, poprawy diety i wzrastającym wykorzystaniem odnawialnej energii, potrzeba dodatkowej infrastruktury w kluczowych rynkach jak Rosja, Ameryka Łacińska i Azja, jest bardzo mocnym motorem rozwoju naszego przemysłu" powiedział Chris Wigger, wice prezes ds. marketingu i sprzedaży Regionu 2 (Europa, Północna Afryka, Bliski i Środkowy Wschód).

W 2009 r. firma zainwestowała prawie 1 miliard dolarów w badania i rozwój, co przekłada się na blisko 4.5 miliona dolarów każdego roboczego dnia, lub ponad 4 procent dochodu ze sprzedaży maszyn.

 - Ten nowy zespół pomoże John Deere wykonać ogromny skok w przód, jako że firma adaptuje rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego do nowych standardów satelit Galileo i GLONASS. Także poprowadzi dalszy rozwój automatyzacji pracy pomiędzy człowiekiem i maszyną oraz maszyną i narzędziem - powiedział profesor dr Peter Pickel, dyrektor ETIC.

W 2009 r. John Deere wybudował również linię montażową i Centrum Dystrybucji Części John Deere EurAsia w Domodedovie koło Moskwy. Pozostałe inwestycje w regionie obejmują rozbudowę sieci dystrybucji częsci. Blisko $60 milionów dolarów jest obecnie inwestowanych w rozwój Europejskiego Centrum Dystrybucji Części John Deere(EPDC) w Bruchsal i w nowe Regionalne Centrum Dystrbucji (RDC) blisko Sztokholmu w Szwecji.

Źródło: farmer.pl

×