Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowe maszyny z Białegostoku

Autor:

Dodano:

Z początkiem lata firma Samasz wprowadziła do sprzedaży kilka nowych maszyn. Oferta wzbogaciła się o zgrabiarkę dwukaruzelową, kosiarkę bijakową i bębnową z centralnym układem zawieszenia.

Jedną z najnowszych maszyn producenta z Białegostoku jest zgrabiarka dwukaruzelowa Z 2-780. Urządzenie może pracować z szerokością roboczą od 7,2 do 7,8 m, a szerokość pokosu jest regulowana w zakresie 1,2 – 2 m.
Do zalet zgrabiarki można zaliczyć m.in.
- wysoką jakość pracy dzięki opatentowanemu mechanizmowi kopiowania wzdłużnego (tylne koła skrętne powodują że zgrabiarka, naśladuje tor jazdy ciągnika),
- napęd z przekładni na wirniki przenoszony za pomocą wałów ze sprzęgłem,
- hydrauliczne składanie do transportu,
- szerokość pokosu uzależnioną od ustawionej szerokości zgrabiania.

Kolejnym produktem jest kosiarka bębnowa tylna z centralnym zawieszeniem K4BTC. Maszyna jest dostępna w dwóch wersjach: 2,65 i 3 m . Charakteryzują ją m.in. hydro-pneumatyczne odciążenie, podnośnik hydrauliczny w standardzie, bezpiecznik hydrauliczny, hydrauliczne składanie do transportu i pozycja za ciągnikiem

Do wymagających prac, na przykład w pasach drogowych, Samasz wprowadził nową serię kosiarek bijakowych KBRP - tylno-bocznych na pantografie. Kosiarki charakteryzują się szerokim zakresem pracy w poziomie (do 170 cm) co umożliwia ominięcie wielu przeszkód (np. znaków drogowych) bez zmiany toru jazdy ciągnika. Urządzenie może pracować zarówno z boku jak i za ciągnikiem na powierzchniach o nachylenieu . + 90°- 60°. Nowy wał roboczy wykonano z grubościennej rury o średnicy 165 mm, a jego łożyskowanie umieszczono wewnątrz ramy nośnej.

Źródło: farmer.pl

×