Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

PZU traci zaufanie rolników

Autor:

Dodano:

W ostatnim czasie coraz więcej rolników traci zaufanie do PZU. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pracownicy tej firmy ubezpieczeniowej utrudniają jak mogą uzyskanie odszkodowania chłopom za zniszczone w wyniku zdarzeń losowych uprawy.

Agenci ubezpieczeniowi między innymi wymagają od poszkodowanych przedstawienia ortofotomapy gospodarstwa, choć nie mają żadnej podstawy prawnej do stawiania takich żądań. Rolnik nie ma przecież obowiązku przechowywania ortofotomapy w gospodarstwie i okazywania jej na wezwanie przedstawiciela firmy, w której ubezpieczył swoje uprawy od zdarzeń losowych. Jak wiemy ortofotomapy chłopi otrzymują bowiem z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z spersonalizowanym wnioskiem o przyznanie płatności obszarowej i po wypełnieniu składają w ARiMR.

Dziwi nas bardzo ten fakt, ponieważ przez wiele lat to właśnie PZU uznawane było na wsi za jedną z najrzetelniejszych na polskim rynku firm i ubezpieczeniowych. I związku z tym znalazło się też na liście zakładów ubezpieczeniowych, z którymi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawarło umowy w sprawie dopłat ze środków budżetu państwa do składek z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia od wystąpienia zdarzeń losowych z producentami rolnymi. Czyżby był to zły wybór…?

Źródło: farmer.pl

×