Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Gryczaki 2010

Autor:

Dodano:

Pojedynek kulinarny Kaszogrodu z Pyrlandią, konkurs ubijania kaszy w stępie , turniej maślany, warzenie jagieł w kotle to jedne z wielu atrakcji jakie czekały na uczestników Festiwalu Kaszy ,,Gryczaki 2010

Organizatorzy – władze samorządowe Janowa Lubelskiego, Janowski Ośrodek Kultury Muzeum Regionalne i Lokalna Grupa Działania ,,Leśny Krąg’’ w czasie dwudniowego festynu, którego motywem przewodnim było propagowanie potraw z kaszy jako zdrowego, polskiego produktu o wysokich walorach odżywczych i zdrowotnych.

Na Festiwalu odbyły się również prezentacje kulinarne Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników, degustacje lokalnych przysmaków w zagrodach regionalnych oraz rozstrzygniecie konkursu na potrawę regionalną o tytuł ,,Gryczak 2010’’ i konkursu na Janowską Nalewkę Żurawinową. Jak zwykle imprezie towarzyszyły występy zespołów muzycznych oraz jarmark nie tylko kulinarnych wyrobów regionalnych .

Festiwal kaszy współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach III Schematu Pomocy Technicznej PROW 2007-2013 „Stworzenie i utrzymanie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich”.

Źródło: farmer.pl

×